Credit Agricole Bank Polska.

Credit Agricole Bank Polska .

Credit Agricole Bank Polska został założony w 1991 roku. Siedziba główna banku znajduje się we Wrocławiu. Prezesem banku obecnie jest Romuald Szeliga. Jest jednym z banków uniwersalnych jakie działają na terenie naszego kraju. W całości wniesiony kapitał własny wynosi 699 milionów. Zyski netto przekraczają 91 tysięcy. Credit Agricole Bank Polska SA jest bankiem detalicznym, jaki nastawia się przede wszystkim na obsługę finansową klienta indywidualnego, na przedsiębiorców i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Bankowość jaką prowadzi bank w ramach biznesu prowadzony jest na linii bankowości detalicznej i kredytach konsumenckich. Bank obecnie ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć placówek własnych jak też i placówek partnerskich na terenie całej Polski.

Read More

Jak zabezpieczyć naszą przyszłość?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co byś zrobił, gdybyś z dnia na dzień stracił pracę, zachorował, lub spotkałoby to kogoś z Twojej rodziny? To oczywiście rzeczy, których nikt z nas nie lubi sobie wyobrażać, raczej wolimy o nich w ogóle nie myśleć. Jak jednak możemy przeciwdziałać takim momentom? W żaden sposób oczywiście. Możemy natomiast zabezpieczyć się na ich ewentualność, a do tego jest już nam potrzebne przemyślenie takiej sytuacji i postaranie się o to, by przyszłość nie była w stanie nas totalnie zaskoczyć. Ostatecznie nawet pozytywne wydarzenia - jak niespodziewane dziecko - są często takimi, które wymagają od nas nakładów finansowych. Warto więc jednak przełamać się i poświęcić chwilę na to, by przemyśleć, jak wyglądałby scenariusz takiej sytuacji i co mogę zrobić dzisiaj, by nie dopuścić do tego najczarniejszego scenariusza.

Read More

Czym jest karta płatnicza, podstawowe informacje.

Jeśli chodzi o kartę płatniczą to należy powiedzieć o tym iż to jest instrument płatniczy jaki może zostać wydany przez instytucje finansowe. Najczęściej w tym przypadku chodzi o banki. Zgodnie z nazwą ta karta polega na uregulowaniu należności za wszystkie nabyte towary oraz usługi. Płatność takim instrumentem to wygoda alternatywa w przypadku do transakcji gotówkowych. Wypłacanie gotówki w takiej sytuacji nie jest potrzebne. W przypadku przeprowadzania transakcji najważniejsza rzecz dotyczy włożenia karty do terminala oraz podania kodu PIN. Jeśli chodzi o kartę płatniczą to warto powiedzieć o tym iż najczęściej składa się z wymiaru 54 mm na 86 mm. To co można na niej odnaleźć to oczywiście, nazwa banku, wystawca karty, chip elektroniczny, numer karty, dane posiadacza oraz data ważności karty.

Read More