« Czy tylko korzyści wy… | Strona domowa | Kredyt gotówkowy 1 50… »

Czy możesz wcześniej spłacić pożyczkę?

Decydując się na spłatę kredytu we wcześniejszym terminie, często sprawia iż można zaoszczędzić sporo pieniędzy zobacz na 17bankow.com gdzie i w jaki sposób można to zrobić, które zostałyby zmarnowane na odsetki. Jednak niektórzy kredytodawcy naliczają wysokie kary za wcześniejszą spłatę, które mogą sprawić, że wcześniejsza spłata będzie kosztowna, a tym samym – średnio opłacalna.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby spłacić osobistą pożyczkę przed terminem bez konieczności poświęcania ogromnej części miesięcznego dochodu!

Płać co dwa tygodnie

Robienie dwutygodniowych płatności może wydawać się obciążeniem w którym płacisz dwa razy w miesiącu, ale w rzeczywistości daje to 24 płatności, a nie 12 w tym samym czasie. Tym samym, wcześniej spłacisz pożyczkę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Zarabiaj więcej, by spłacić szybciej

Sprzedawaj już niepotrzebne Ci przedmioty za pośrednictwem Allegro, eBay lub nawet lokalnego sklepu wyprzedażowego. To może być świetny sposób, aby zarobić trochę gotówki, którą można przekazać w poczet wcześniejszej spłaty pożyczki.

Jeśli dostaniesz podwyżkę lub jakimś sposobem uda Ci się zdobyć więcej gotówki, niż się spodziewałeś, zastanów się nad pożyczką. Rzeczy takie jak Twoja roczna premia mogą być przydatne w obniżaniu zadłużenia. Ale skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby upewnić się, że wszystko idzie w kierunku twojego salda kredytu, a nie odsetek.

Refinansuj swoją pożyczkę

Czy Twoja ocena kredytowa wzrosła? Czy utknąłeś z oprocentowaniem, które jest znacznie wyższe niż powinno być? Rozważ refinansowanie kredytu lub konsolidację długu, aby obniżyć miesięczne płatności.

Ogranicz wydatki

Spójrz na swój miesięczny budżet i znajdź obszary do ograniczenia. Utrzymanie niskich kosztów prądu lub odcięcie kabla może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy każdego miesiąca.

Czy są kary za wcześniejszą spłatę pożyczki?

To zależy. Niektórzy pożyczkodawcy będą karać cię za spłatę pożyczki wcześniej jako sposób na odzyskanie części odsetek, które zapłaciłbyś, gdyby Twoja pożyczka została spłacona w normalnym terminie. Kary za wcześniejszą spłatę są zazwyczaj zawarte w umowie pożyczki – więc sprawdź to przed podpisaniem. Zazwyczaj kara za przedterminową spłatę jest procentem salda kredytu, który spłacasz. Im wcześniej spłacisz pożyczkę wcześniej, tym wyższa byłaby kara, którą zapłacisz.