« Kredyt gotówkowy 1 50… | Strona domowa | Słowniczek najważniej… »

Jak uzyskać kredyt samochodowy na auto używane

Często decydujemy się na kupno auta używanego na kredyt jednak nie zawsze wiemy w jaki sposób sfinansować jego zakup i jakie formalności nas czekają. Warto wcześniej dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej abyśmy nie musieli później żałować podjętej decyzji. Proces ubiegania się o kredyt na aut używane warto jest podzielić na kilka etapów, które warto przeanalizować krok po kroku, najpierw należy znaleźć na www.17bankow.com.

Jak wiemy za fabrycznie nowy samochód, należący np. do segmentu aut kompaktowych, musimy zapłacić - w zależności od marki i poziomu wyposażenia - od ok. 70 000 do nawet 100 000 zł. Na szczęście używany samochód z tego samego segmentu będzie zdecydowanie tańszy nawet o kilkadziesiąt tysięcy zł. Zakup samochodu używanego możemy sfinansować gotówką lub kredytem.

Pieniądze na samochód

Zakup używanego samochodu możemy bez problemu sfinansować limitem debetowym w koncie czy też kredytem gotówkowym. Jeśli istnieje taka możliwość, powinniśmy się nad nią zastanowić. Jednak jak się okazuje najbardziej korzystną opcją jest kredyt samochodowy. W bankach które oferują nam te produkty znajdziemy interesującą i bardzo rozbudowaną ofertę sfinansowania zakupu auta używanego.

Kredyt na samochód używany - oferty kredytu

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję i zdecydujemy się na konkretny kredyt starannie i dokładnie sprawdźmy oferty dostępne na polskim rynku. Z pewnością pomogą nam w tym internetowe porównywarki finansowe oraz kalkulatory kredytów samochodowych, RRSO, liczne porady dotyczące kredytowania samochodu i a właściwie przede wszystkim – aktualne rankingi kredytów samochodowych na auta nowe a także używane.

Kredyt na auto używane

Wybierając już ostateczną i konkretną ofertę, powinniśmy wcześniej sprawdzić najważniejsze parametry wybranego przez nas kredytu. Po pierwsze czy bank będzie wymagał od nas wpłaty własnej. Banki jak się okazują nie zawsze chcą finansować 100 proc. wartości używanego pojazdu. Po drugie wymogi ubezpieczeniowe, bardzo ważna kwestia – warto jest przekalkulować wszystkie ubezpieczenia, których bank będzie od nas wymagał.

Czy samochód jest zabezpieczeniem kredytu?

Jak się okazuje najczęściej stosowanym zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest przewłaszczenie pojazdu jako zabezpieczenie kredytu. W tym przypadku bank zostanie właścicielem pojazdu, a kredytobiorca może tylko bezpłatnie używać samochodu w granicach określonych w umowie, aż do momentu pełnej spłaty kredytu.

Innym zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest zastaw rejestrowy, równie popularny. Samochód wpisywany jest do rejestru zastawów prowadzonego przez sąd rejestrowy. Informacja ta wpisywana jest do dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeśli nie będziemy spłacać zobowiązania, pojazd przejdzie na własność banku.

Kolejne rozwiązanie to depozyt karty pojazdu – w tym przypadku przez cały okres kredytowania karta pojazdu będzie zdeponowana w banku. Do czasu spłaty zobowiązania nie będziemy mogli sprzedać kredytowanego samochodu. Banki stosują również cesję polisy AC, czyli przeniesienie praw z umowy ubezpieczenia na rzecz banku. Czyli jeśli samochód zostanie ukradziony lub zniszczony, pieniądze z polisy trafią do banku i będą przeznaczone na spłatę naszego zobowiązania.