« Rozsądne gospodarowan… | Strona domowa | Jak wybrać chwilówkę?… »

Czy pożyczka na remont jest trudniejsza do uzyskania niż hipoteka?

Projekt remontowy może być kosztownym doświadczeniem, a stare domy przynoszą różnego rodzaju niespodzianki - nie wszystkie są mile widziane. Nawet jeśli zdecydowałeś się na remont domu z niemałą kwotą pieniędzy, która ma Ci pozwolić rozpocząć, dla większości ludzi konieczne jest wybranie hipoteki na remont na pewnym etapie projektu.

Renowatorzy patrząc na ich opcje kredytowe stwierdzą, że różnią się one w zależności od indywidualnych okoliczności i rodzaju realizowanego projektu - ale zdecydowanie warto zbadać hipoteki na remonty.

Większość pożyczkodawców lokalnych zaoferuje jedynie hipotekę na nieruchomości, która została już sklasyfikowana jako nadająca się do zamieszkania - eliminując wiele projektów remontowych. Prawdopodobnie będziesz musiał zwrócić się do pożyczkodawcy specjalizującego się w hipotekach remontowych, jeśli chcesz sfinansować nieruchomość, która jest:

  • opuszczona
  • potrzebuje konwersji

jest uznana za nie nadającej się do zamieszkania (brak funkcjonalnej kuchni lub łazienki)

Powiększenie nieruchomości mieszkalnej jest zwykle łatwiejsze do sfinansowania, ale będzie wymagały od kredytobiorców przeprowadzenia znacznych kontroli, aby upewnić się, że planowana praca niezbędna do podniesienia ich do standardu nie stanowi ryzyka dla kredytodawcy.

Gdy hipoteka na renowację nie jest konieczna

Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, jest zaniedbana, ale nadal nadaje się do zamieszkania, większość pożyczkodawców zaoferuje od 80 do 95% jej wartości w obecnej postaci. Mogą wstrzymać niektóre fundusze, aż do czasu zakończenia niezbędnych napraw. Nieruchomość zostanie zbadana, a inspektor wskaże wszelkie niezbędne prace.

Nieruchomość może wymagać ponownej kontroli przed zwolnieniem salda środków i będzie za to pobierana opłata. Typowe prace obejmują:

  • ochrona przed wilgocią
  • naprawa dachu
  • ponowna instalacja
  • naprawy centralnego ogrzewania

Do czasu zwolnienia środków retencyjnych prace naprawcze muszą być finansowane w inny sposób, na przykład za pomocą kart kredytowych lub pożyczek osobistych.

W przypadku konwersji i innych nieruchomości nienadających się do zamieszkania, istnieje prawdopodobieństwo, że liczba pożyczkodawców chętnie pomoże ci bardziej ograniczona. Dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z pożyczkodawcami oferującymi kredyty hipoteczne w pierwszej kolejności.

Te, które będą finansować remonty lub przebudowy na dużą skalę, zwykle zwiększają się z 66–90% wartości nieruchomości w jej obecnym stanie, a kolejne fundusze są dostępne etapami w miarę przywracania nieruchomości.

Uwolnienie kolejnych funduszy nastąpi albo przez ponowną kontrolę przez rzeczoznawcę pożyczkodawcy, albo tymczasowe zaświadczenie kontrolne od profesjonalisty, takiego jak architekt lub rzeczoznawca.

Aby sfinansować konwersję, taką jak opuszczona stodoła lub projekt remontowy nie nadający się do zamieszkania, być może będziesz musiał zwrócić się do pożyczkodawcy specjalizującego się w tego rodzaju finansach.