« Lokaty na które dziś … | Strona domowa | Lokata 5 000 złotych … »

Bierzemy kredyt w wysokości 150 tysięcy złotych na okres 120 miesięcy.

Decydując się na kredyt na kwotę 150 tysięcy złotych każdy kredytobiorca powinien porównać ze sobą co najmniej dwie oferty takiego zobowiązania, aby móc wybrać tą, która będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Sprawdźmy dwie z takich ofert, które cieszą się sporą popularnością wśród kredytobiorców.

Kredyt gotówkowy - BGŻ BNP Paribas.

Zacznijmy od oferty kredytu gotówkowego w Banku BGŻ BNP Paribas. W ofercie możemy liczyć na zerową prowizję za udzielenie kredytu i na oprocentowanie nominalne rzędu 5,99% w skali roku. W ramach oferty możemy pożyczyć od 2 tysięcy złotych do maksymalnie 200 tysięcy złotych. Kredyt możemy rozłożyć na minimum 6 miesięcy lub na maksymalnie 120 miesięcy. Sprawdźmy jak to się ma do naszego kredytu na kwotę 150 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 120 miesięcy. RRSO  dla naszego kredytu będzie dosyć niskie i wynosi jedynie 6,19%. Rata miesięczna jaką na podstawie oprocentowania wyliczy nam bank będzie po 1667 złotych. Całkowita kwota do spłaty to ponad 200 tysięcy złotych. Jest to dosyć dużo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że okres kredytowania był również bardzo duży. Suma spłacanych odsetek stanowi blisko 50 tysięcy złotych. Do skorzystania z oferty będziemy potrzebować zgody od naszego współmałżonka, jak również będziemy musieli przedstawić w banku oświadczenie o naszych zarobkach. Warto spróbować negocjować oprocentowanie zobowiązania, gdyż bank jest otwarty na nasze propozycje. Kredyt możemy również spłacić przed końcem okresu kredytowania bez ponoszenia z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Prostoliczony kredyt gotówkowy  znajdziemy w ofercie Banku Credit Agricole. Oprocentowanie nominalne zobowiązania wynosi 6,50% w skali roku. Prowizja za przyznanie nam kredytu jaką naliczy bank jest dosyć wysoka i wynosi 12,50% kwoty kredytu. Minimalna kwota kredytu jaką można pożyczyć w ramach oferty to 1 tysiąc złotych, zaś maksymalna 150 tysięcy złotych. Kredyt można rozłożyć maksymalnie na okres 72 miesięcy. Kwota kredytu jaką chcemy pożyczyć to 150 tysięcy złotych. Jest to wysoka suma, dlatego chcemy ją rozłożyć na maksymalny okres kredytowania wynoszący 120 miesięcy. Przy tak dużej sumie bank zgadza się na rozłożenie nam rat na 120 miesięcy. RRSO ma wartość 9,59%. Tym samym każda z rat miesięcznych będzie po 1917 złotych. Łącznie oddamy do banku 230 tysięcy złotych, z czego ponad 61 tysięcy złotych stanowią odsetki. Chcąc skorzystać z oferty musimy przedstawić w banku stosowne oświadczenie o zarobkach. Bank daje możliwość spłacenia kredytu przed czasem bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.