Kredyt hipoteczny krok po kroku

W zasadzie każdy kto marzy o nowym mieszkaniu bądź domu będzie korzystał z zaciągnięcia kredytu hipotecznego w zasadzie jest to nieuniknione, bardzo mało osób może pozwolić sobie na kupno lub budowę domu z własnych środków. Uzyskanie kredytu hipotecznego to bardzo złożony proces, który wymaga dokładnej analizy, a także dobrego przygotowania, zarówno ze strony banku, jak i ze strony kredytobiorcy. Musimy być tu bardzo ostrożni i to już na długo przed ubieganiem się o kredyt, nawet drobna pomyłka może nas wiele kosztować, a także opóźnić uruchomienie kredytu, a nawet wpłynąć na to że bank udzieli nam negatywnej decyzji. Musimy wziąć pod uwagę naprawdę dużo czynników co początkowo może wydawać się bardzo przerażające. Warto zatem dowiedzieć się odpowiednio wcześniej co dzieje się na każdym etapie ubiegania się o kredyt, a także poznać tajniki tego jak przejść przez ten proces sprawnie i bezproblemowo.

Read More

Konsolidacja kredytu w pigułce

Kredyt konsolidacyjny w głównej mierze przeznaczony jest dla osób, które mają wiele różnych zobowiązań finansowych. Tym samym konsolidacja pozwala na połączenie wszystkich zadłużeń w jedno, jednocześnie wydłużając okres kredytowania i eliminując pozostałe raty łącząc je w jedną.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, dzięki któremu można połączyć kilka zobowiązań finansowych w jedno. Ponadto dzięki temu kredytowi możemy uzyskać jedną i nieco niższą ratę, a wszystko dzięki wydłużonemu okresowi spłaty nowego zobowiązania. Chcąc ubiegać się o kredyt konsolidacyjny musimy najpierw zrobić dobre rozeznanie i wybrać najmniej oprocentowaną ofertę kredytu konsolidacyjnego. Banki, które w swojej ofercie posiadają kredyty konsolidacyjne umożliwiają kredytobiorcom dobranie dodatkowej gotówki do całkowitej kwoty kredytu. Oczywiście na wysokość dodatkowej gotówki wpływa zdolność finansowa. Niemniej jednak dodatkową kwotę kredytu trzeba dobrze przemyśleć, bo wiąże się ona z większą ratą, co niekiedy może przełożyć się na trudności z spłatą nowego zobowiązania finansowego.

Read More

Czy obowiązki firm pożyczkowych zwiększają bezpieczeństwo kredytobiorców?

Profil funkcjonowania firm pożyczkowych na krajowym rynku zmienia się mocno pod względem prawnym. Firma pożyczkowa to nie jest biznes bardzo prosty do założenia. Nie znajdziesz już samozatrudnionych udzielających drobnych chwilówek w niewielkich oddziałach stacjonarnych. Można powiedzieć, że nowe przepisy umożliwiły konsolidację branży, a także lepsze zabezpieczenie interesów kredytobiorców. Dlaczego?

Read More