Czy pożyczka na remont jest trudniejsza do uzyskania niż hipoteka?

Projekt remontowy może być kosztownym doświadczeniem, a stare domy przynoszą różnego rodzaju niespodzianki - nie wszystkie są mile widziane. Nawet jeśli zdecydowałeś się na remont domu z niemałą kwotą pieniędzy, która ma Ci pozwolić rozpocząć, dla większości ludzi konieczne jest wybranie hipoteki na remont na pewnym etapie projektu.

Renowatorzy patrząc na ich opcje kredytowe stwierdzą, że różnią się one w zależności od indywidualnych okoliczności i rodzaju realizowanego projektu - ale zdecydowanie warto zbadać hipoteki na remonty.

Read More

Rozsądne gospodarowanie środkami z chwilówek.

Wykorzystanie środków dodatkowych pochodzących z chwilówki to ważny krok. Pożyczkę co prawda otrzymujemy na dowolny cel, ale musimy mieć świadomość, że jest to zobowiązanie, które będzie nas sporo kosztować. Dlaczego warto myśleć, jak wydamy otrzymaną gotówkę? Jakich sytuacji unikać by późniejszy etap spłaty przebiegał bez zakłóceń. Postaramy się w tym artykule podpowiedzieć wam jak wydawać środki pożyczone oraz podamy kilka cennych wskazówek.

Read More

Słowniczek najważniejszych pojęć dotyczących kredytów hipotecznych

Początkujący kredytobiorca bardzo często nie orientuje się w pojęciach stosowanych przez banki. Odczytanie formularza informacyjnego, a także przeliczenie wszystkich wskaźników wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale faktycznego doświadczenia. Przez to ponad połowa wszystkich podpisanych umów kredytów hipotecznych wychodzi przez pośredników. W artykule poznasz najważniejsze pojęcia związane z kredytem hipotecznym wraz z krótkim omówieniem, warto dobrze poznać temat zanim się na coś zdecydujemy, sprawdź na http://www.zarabiaj-z-nami.com.pl.

Wskaźnik podstawowy do porównywania kredytów hipotecznych, ale z drugiej strony zawodny. Dlaczego? RRSO wprowadza błąd przy wyborze rat malejących zamiast rosnących i przy niedopasowaniu terminów spłat porównywanych zobowiązań. Krótko mówiąc RRSO można uznać jedynie za podstawę do wyodrębnienia wszystkich kosztów kredytu hipotecznego.

Read More